Back to Top
کانال تلگرام

مطالب جدید را در کانال تلگرام دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

آخرین اخبار و مقالات در حوزه مهندسی نرم افزار را دریافت کنید

مجوزهای اخذ شده
logo-samandehi

تصویر پس زمینه تمام صفحه - fullpage background html

0 0 3772

در بسیاری از مواقع نیاز به یک تصویر پس زمینه ثابت و تمام صفحه داریم که با جا به جایی و اسکرول صفحه در جای خود باقی بمانند.

کلاس ها و انتخابگر ها (selector) ی پرکاربرد در CSS

0 0 1163

در این مقاله به بیان تجارب و سوالات خود در زمینه CSS خواهم پرداخت. کلاس ها و انتخابگرهایی که با استفاده از آنها به نرم افزار تحت وب خود استایل و رنگ می دهیم.

توابع و رویدادهای پر کاربرد در Jquery

0 0 1194

در طول کار با پروژه های مختلف رویدادهای مختلفی در jquery‌ وجود دارند که در کنار سادگی که برخی از آنها دارند برای من تازگی داشتند و برای استفاده از آنها نیاز به مطالعه داشتم. از این به بعد این بخش را کامل خواهم نمود.

چک صحت ورود تاریخ شمسی در PHP بوسیله عبارات منظم Regular Expression

0 0 2566

در php به دنبال این بودم که راهی برای چک کردن ورود صحیح تاریخ بگردم که در نهایت به راه حل زیر رسیدم.

الگوریتم و متد تشخیص صحت کد ملی در PHP و جاوا اسکریپت

0 0 5968

یکی از مسایلی که در اکثر برنامه ها با اون مواجه هستیم تشخیص صحت کد ملی وارد شده است. خوشبختانه فرمت کد ملی مشخص شده و به سادگی می توان آن را تبدیل به متد در هر زبانی کرد.

نحوه استفاده از رویداد change در radio Html در Jquery

0 0 1726

How to use radio on change event استفاده از رویداد change برای فیلد کنترل رادیو HTML

کتابخانه URI در کد ایگنایتر - مسیردهی، تغییر و استفاده از URL

0 0 1169

کلاس URI متدهایی را فراهم میکند که به شما در جهت بدست آوردن اطلاعات از رشته URI کمک می کند. اگر شما از مسیریابی URI استفاده می کنید همچنین می توانید اطلاعات در مورد سگمنت های مسیردهی مجدد شده را بدست آورید.

ترجمه کتاب راهنما و آموزش کامل Codeigniter

0 0 1400

در این مقاله قصد دارم راهنمای کامل چارچوب کدایگنایتر به زبان فارسی را ترجمه و در وب سایت قرار بدهم. چارچوب کد ایگنایتر دارای قابلیت نصب ساده و برای راه اندازی پروژه های کوچک بسیار کاربردی است.

پیام های وضعیت HTTP - کدهای خطا

0 0 2153

هنگامی که مرورگر سرویسی را از یک وب سرور درخواست می کند ممکن است خطایی پیش بیاید. در لیست زیر پیام های خطایی که ممکن است برگردانده شود را می بینیم.

سه روش به منظور ایجاد درخواست POST در PHP

0 0 1531

من کارهای زیادی با سرویس ها انجام می دهم و با آنها به طرق مختلف در PHP سر و کار دارم. چند روش محدود برای فراخوانی سرویس ها وجود داره که می تونیم از اونها استفاده کنیم. PHP دارای یک افزونه curl است که بسیار مفید است، و می تونیم با اضافه کردن افزونه های PECL قدرت بیشتری پیدا کنیم.